T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Altınova Cumhuriyet Mahallesine “Halk Kütüphanesi” açılacak.

Kütüphane Protokol.jpgYalova İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Altınova’ya halk kütüphanesi kurulmasına yönelik Valilikte protokol imzalandı.

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali ve Yalova İl Halk Kütüphanesi Müdürü Bünyamin Utar Altınova İlçe Halk Kütüphanesi Protokolünü imzaladı.

Kütüphanelerimizi bilgi merkezleri olarak daha fonksiyonel ve halkımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek hale getirmek için çalışıyoruz. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak uzun süredir üzerinde çalışmalarını sürdürdüğümüz Halk Kütüphanemizi Altınova İlçemize kazandırıyoruz. Kütüphane açılması için inşaatı devam eden yeni Belediye Hizmet Binasından yer tahsis edilmesi talebiyle başlayan süreç, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün ve Altınova Belediyesinin özverili çalışmaları sayesinde gerçekleştirilmiştir.
Altınova İlçesi, Cumhuriyet Mah.7.Sk. No:4 te mesken altında bulunan yaklaşık 314 m² lik alana sahip iki dükkânın kiralanarak gerekli tadilatların yapılmasının ardından Altınova İlçe Halk Kütüphanesi olarak hizmete sunulmasına karar verilmiştir.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ile Altınova Belediyesi arasında bugün imzalanan protokole göre dükkânların 5 yıllık kirası, gerekli tadilatları, sarf giderleri ve bir destek personeli Belediye tarafından sağlanacaktır. Altınova İlçe Halk Kütüphanesinin masa, sandalye, raf, bilgisayar, kitap ve personeli ise Yalova İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından sağlanacaktır.
Bugün İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün ve Altınova Belediyesinin imzaladığı bu protokolün İlimizde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğüyle Yerel Yönetimler arasında yapılan örnek bir işbirliği projesi olduğunu belirtiriz. 
Bu çalışmaları diğer yerel yönetimlerle de gerçekleştirmek için istekli ve kararlı olduğumuzu ifade etmek isterim.
Bugüne kadar geçen süreç içerisinde verdikleri desteklerden dolayı; Yalova Valimiz Sayın Tuğba YILMAZ başta olmak üzere, Altınova Kaymakamımız Sayın Zafer ENGİN, Altınova Belediye Başkanımız Sayın Dr. Metin ORAL, İl Halk Kütüphanesi Müdürümüz Sayın Bünyami UTAR ve emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederim.
                                                                                                                                                              
                                                                                                                                                                   Şeref TALİ
                                                                                                                                                     
İl Kültür ve Turizm Müdürü

Altınova Kütüphane Protokol imza.jpg
Kütüphane Protokol imza.jpg Altınova Kütüphane Protokol Kapsam.jpgAltınova Kütüphane Protokol Yükümlülükler.jpgAltınova Kütüphane Protokol İmzalar.jpg